Lista aktualności Lista aktualności

Z Łosiem przez las: Nadleśnictwo Sarnaki cz. 1 (historia)

Zapraszamy do posłuchania pierwsza audycji z cyklu „Z Łosiem przez las” nagranej o Nadleśnictwie Sarnaki

Od 2 lutego Polskie Radio Rozgłośnia Regionalna „ Radio dla Ciebie” S.A w Warszawie prowadzi  nowy cykl reporterski „Z Łosiem przez las”. Audycje powstają przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie, w ramach kampanii promocyjnej LP: „Dla Lasu, Dla Ludzi”. Audycje  poświęcone  życiu i pracy leśników  można usłyszeć w każdy piątek o godz. 6.35. Przez najbliższy rok realizowane  są  w północnej części lubelskiej dyrekcji LP, w Nadleśnictwach: Chotyłów, Biała Podlaska, Włodawa, Międzyrzec, Parczew, Radzyń Podlaski i Sarnaki.  W  czerwcu „Radio dla Ciebie” zawędrowało do Nadleśnictwa Janów Lubelski, w związku z odbywającym się tam ogólnopolskim Świętem Lasu.

Gospodarzem leśnych programów jest red. Piotr Łoś, który w sierpniu  gości na terenie Nadleśnictwa Sarnaki.

W pierwszym odcinku, wyemitowanym na antenie RDC 3 sierpnia,  poznajemy historię Nadleśnictwa Sarnaki. W programie gościliśmy Rafała Zubkowicza, abslwenta Wydziału Leśnego SGGW, historyka i regionalistę, badacza dziejów Żydów sarnackich, pracownika Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, pełnomocnika dyrektora generalanego LP ds, organizacji pozarządowych. Jest on autorem monografii "Nadleśnictw Sarnaki. Z dziejów lasów nadbużańskich".

Radio Dla Ciebie w naszej okolicy na falach 103,4 FM

Zapraszamy do posłuchania:

- Z Łosiem przez las: Nadleśnictwo Sarnaki cz. 1 (historia)

 

Pod poniższym linkiem wszystkie audycje z cyklu „Z Łosiem przez las” jakie zostały przeprowadzone na terenie RDLP Lublin w bieżącym roku:

- Z Łosiem przez las.